خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ايران ما و ايران شما

  ايران ما و ايران شما

   

  «محمدعلی ارجمندی»

  آنها ناسيوناليست هستند و ايران را دوست دارند كه اين امر مباركي است. اما درك درستي از ايران ندارند. آنها ايران را مترادف با قوم و فرهنگ و زبان فارس مي بينند و لا غير. اما ما ايران را با تمام اقوام و فرهنگها و زبانهايش دوست داريم.

  اين سنگ بناي اختلاف هويت طلبان اقوام ايراني با شوونيست هاي ايراني است  آنها بواسطه باورهاي نادرست كه توسط بزرگان مفكوره شوونيستي ايران از قبيل ادوارد لورنس، ریچارد فری، محمود افشار، شیخ الاسلامی، مشکور،  فروغي، ورجاوند و ...  ديكته شده است اقوام ايراني بالاخص تركان آذربايجان را بواسطه جمعيت قابل توجه، تاريخ و فعاليت هاي مدني شان بزرگتريت تهديد براي ايران قلمداد مي كنند و چاره كار را در انكار تمام و كامل حقوق جامعه آذربايجاني و صد البته آسيمیلاسيون آذربايجانيها مي دانند.

  انكار هويت يك ملت كه زبان بارزترين نمود آن محسوب مي شود كليد واژه محفل هاي شوونيستي است كه آشكارا و پنهان آن را دنبال مي كنند. و در رسيدن به اين مهم از هيچ كوششي دريغ نمي كنند.

  پان فارسها و شاگردان مكتب پان آذري كه ثمره سالها فعاليت و صرف هزينه هاي كلان احزاب فراماسوني و مورخين تاريخ ساز يهودي نظير محمدعلي فروغي هستند هميشه ايام و  به اقتضاي زمان در قالب دولتها و احزاب فعاليت داشته اند. در طول همه اين سالها بعد انقلاب مشروطيت تا به امروز  شاگردان آسيميله شده مكتب پان آذري بيشترين بداخلاقي و نفرت پراكني را نسبت به تاريخ فرهنگ و هويت جامعه تركان آذربايجاني با شناسه من خودم يك آذري، تبريزي، اورميه اي و ...  هستم را ابراز داشته اند.

  مانقورت هاي بزك شده چنگيز آيتماتوف كه هنوز در سوگ يزدگرد سوم دستمال ابريشمي به دست گرفته و فرياد واايرانا سرداده و از فتح اسلامي سرخورده هستند به اقتضاي زمان غلام ترك و شيعه معتقد شده و فرياد  برمي آورند كه: ملا محمد فضولي شاعر سني مذهب را نبايستي تكريم كرد! فضولي را چه به آذربايجان و هويت آذربايجاني ...


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : هويت ,كنند ,آذربايجاني ,فعاليت ,تاريخ ,ايراني ,اقتضاي زمان ,اقوام ايراني ,
  ايران ما و ايران شما

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر